İstanbul Çekmece Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Mali Hizmetler Başkanımız

  

Muharrem YAHŞİ

Mali Hizmetler Başkanı

 

Haziran 1979’da Samsun’un Havza ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Havza’da tamamladıktan sonra 2003 yılında Uludağ Üniversitesi Sağlık Yüksek okulundan mezun oldu. 2009 yılında özel bir üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi alanında master yaptı.

2003 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başladı. 2004 ve 2009 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde eğitim ve danışman olarak Acil Sağlık Hizmetlerinde; yine aynı kurumda İdari ve Mali konularda Şube Müdürlüğü yaptı.

2009 ve 2012 yılları arasında  Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü ve İl Müdür Yardımcılığı pozisyonlarında görev aldı. Özellikle hastane ve sağlık yapılarının projelendirilmesi, ihale edilmesi ve söz konusu yatırımların hayata geçirilmesi konularında önemli çalışmalar içerisinde bulundu.

2012 yılında 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname sonrası kurulan Sağlık Bakanlığı’nın en büyük bütçelerinden birine sahip İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği’nde kurucu Mali Başkan olarak göreve atandı.

Sağlık Bakanlığı’nın tasarrufu çerçevesinde Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği’nde Genel Sekreter olarak göreve atandı.2014 Temmuz ayında, Kartal Koşuyolu Yüksek Eğitim İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Hastane Müdürü olarak göreve atandı.

Şubat 2017 tarihi itibariyle İstanbul İli Çekmece Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği’nde Mali Hizmetler Başkanı olarak göreve getirilen YAHŞİ, evli ve iki çocuk babasıdır.