İstanbul Çekmece Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

İdari Hizmetler Başkanımız

 

Dr. Enver KAYIKÇIOĞLU

İdari Hizmetler Başkanı

 

Ağustos 1967’deTrabzon’un Arsin ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.Aynı üniversitede 1996 yılında İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü Hastane İşletmeciliği ve 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Süreli Eğitim Merkezi’nde Sağlık Kurumları Yönetimi programlarını tamamladı. 2013 yılında Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve Güvenliği ile Hastane Yönetimi ve İşletmeciliği programlarını da bitirdikten sonra 2014 yılında Hasan KALYONCU Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hastane ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği yüksek lisansını tamamladı.

1993 yılında ilk görev yeri olan Konya Yalıhüyük Sağlık Ocağına tabip olarak atandıktan sonra 1994 yılında İstanbul Bahçelievler Sağlık Ocağı’na tayin oldu.  1999-2006 yılları arasında İstanbul Bahçelievler Sağlık Grup Başkanlığı’nda İlçe Sağlık Grup Başkanı olarak görev yaptı.2006-2009 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nde idari ve mali işlerden sorumlu İl Sağlık Müdür Yardımcılığı, 2009-2017 yılları arasında İstanbul İli Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

İstanbul Adliyesi’nde Kamu ve Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşları Mevzuatı, Kamu İhale Mevzuatı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı konularında bilirkişi olarak görev aldı.

Şubat 2017 tarihi itibariyle İstanbul İli Çekmece Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği’nde İdari Hizmetler Başkanı olarak görev yapmaktadır.